İNHİSAR’DA 23 NİSAN COŞKUSU
 
İnhisar’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı halkın katılımıyla büyük coşku içerisinde kutlandı.  Anma programı ilk önce  İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Abdurrahman BUCAK,  Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtına çelenk sundu. Ardından saygı duruşu gerçekleştirildi. Bundan sonra kutlama programına geçildi. İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından İlçe Kaymakamı, Belediye Başkanı ve Jandarma Komutanı öğrencilerin ve halkın bayramını kutladılar. İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Abdurrahman BUCAK tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma da  gerçekleştirilen programda,  BUCAK  “ Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, yarınlarımızın güvencesi çocuklarımıza hediye ettiği 23 Nisan Çocuk Bayramı, bu alanda hem dünyada bir ilki oluşturmakta, hem de onun geleceğin cumhuriyet nesillerine verdiği önemi ifade etmektedir. Özellikle ülkemize, devletimize ve milletimize yönelik bölücü ve yıkıcı faaliyetler karşısında, her zamankinden daha fazla cumhuriyetimize, birliğimize ve bütünlüğümüze sahip çıkma mecburiyetinde olduğumuz açıktır. Bu tür bayramları da bu şuur ve düşünce içerisinde değerlendirmek durumundayız. Bu vesile ile ülkemiz için şahadet şerbetini içen tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor; onların emanetini en yukarılara taşıyacaklarına emin olduğum bütün çocuklarımızın 23 Nisan Bayramını kutluyorum.”diye konuştu.
Kutlama programında ana sınıfı, ilkokul ve orta okul öğrencileri çeşitli gösteri sundular ve oyun oynadılar. İlkokul öğrencileri tarafından oynanan ‘balon patlatma’ ve ‘su taşıma’ yarışmaları vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi. İlkokul ve Ortaokul öğrencileri 23 Nisan’la ilgili şiirler okundu. 23 Nisan anısına düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin takdim edilmesi ile program sona erdi. Programın sonunda ise emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimizle birlikte protokol üyeleriyle Meydanda toplu aile fotoğrafı çektirdiler.
Ayrıca meydanda öğretmenlerimiz ve velilerimiz tarafından hazırlanan 23 Nisan özel Kermesi protokol üyeleriyle gezen Kaymakam Mahmut Sami Yılmaz, emeği geçen herkese şükranlarını ifade etti.  Program esnasında 23 Nisan doğumlu iki öğrenci adına pasta da kesildi.
23 Nisan Kutlama programına Kaymakam Mahmut Sami Yılmaz, Belediye Başkanı Mehmet Kepez, İlçe Jandarma Komutanı ve diğer daire amirleri, il genel meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
 
 
 
 
İSAY2 Galeri