İLÇEMİZDE 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI
 
        
İlçemizde 24 Kasım Öğretmenler  Günü Halk Eğitim Merkezi’ndeki program ile kutlandı... Programdan önce İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtına çelenk koyuldu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmen unvanının verilmesinin 90. Yılı kutlandı. Kutlama programında önce İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman BUCAK tarafından günün anlamını belirten bir konuşma yapıldı. BUCAK konuşmasında  bugün burada, Başöğretmen Atatürk’ün TBMM tarafından kendisine verilen “Millet Mektepleri Başöğretmenliği” unvanını kabulünün 90 sene-i devriyesini kutlamak, Büyük Türkiye’nin mimarları, milletimizin gözbebekleri olan öğretmenlerimizin kıymetlerini bir kez daha idrak etmek, onlara olan minnet duygularımızı tazelemek ve mutluluklarını paylaşmak üzere toplanmış bulunuyoruz dedi.
BUCAK konuşmasına şöyle devam etti: Öğretmek, insanlık tarihi kadar eskidir. Nitekim: “O, insana kalemle yazmayı öğretti. İnsana bilmediklerini öğretti.” Daha sonra bunun için peygamberlerini görevlendirdi. Onlar da kendi toplumları için birer öğretmendiler. Bugün bu kutsal meşale bizim ellerimizde taşınmakta, yeni nesiller, bu meşalenin ışığında aydınlanmaktadır.
Öğretmenlere seslenen BUCAK, Bizlere babalar canlarını, anneler ise canlarından daha kıymetlilerini, evlatlarını emanet ediyorlar. Bu emanetin ağırlığını omuzlarında, dizlerinde hissettiğinden en ufak bir şüphem yoktur. Eve gittiğinde, o günün muhasebesini yaptığından, o gün işlediğin bir dersin tam olarak anlaşılamadığı şüphesiyle uykularının kaçtığından, ertesi sabahı zor ettiğinden, hatta elinden gelse sabahın beşinde çocukları okula toplayıp, o dersi tekrar işleyeceğinden eminim dedi.
Daha sonra da Milli Eğitim Bakanı Ziya ŞAHİN’in 24 Kasım mesajı okundu. En genç öğretmen adına Gülhan TUZSUZ, ilçeye yeni gelen öğretmen adına Hüsmen Gazi KARACA birer konuşma yaptılar. Programda öğrenciler şiirler okudu, oratoryum sergilendi. Program şiir, kompozisyon ve resim dalarında yapılan yarışmalarda derceye giren öğrencilere başarı belgesi verilmesi ile sona erdi.
Programa İnhisar Kaymakamı Mahmut Sami YILMAZ, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, ve vatandaşlar katıldı.
 
 
İSAY2 Galeri