İLÇEMİZDE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI
 
        Kutlama kapsamında öncelikle 28 Ekim günü Kaymakam Mahmut Sami YILMAZ ve Belediye Başkanı Ayhan ÖDÜBEK tarafından Atatürk anıtına çelenk sunuldu.
 
        29 Ekim günü ise Atatürk Meydanında Okullarımız tarafından hazırlanan tören yapıldı. Törende saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gönderdiği Cumhuriyet mesajı okundu. Törende öğrenciler tarafından Cumhuriyeti anlatan şiirler okundu, oratoryum sunumu yapıldı. Ayrıca Cumhuriyet konulu resim, şiir ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim edildi. 
 
        Burada bir konuşma yapan YILMAZ, Cumhuriyetimizin 95.yılına vurgu yaparak, şöyle konuştu: “Bir milleti köklerinden koparıp yok etmeye kalkanlara karşı canını siper eden, bir karış toprağını kimseye bırakmayan aziz milletimizin kahramanlığı Cumhuriyet’in değer ve kazanımlarının kalplerde yer bulduğunun ve benimsendiğinin en açık göstergesidir.
           
        Unutulmamalıdır ki; Cumhuriyet her şeyden önce barışın, huzurun ve kardeşliğin gölgesinde büyüyen demokrasi ağacıdır. Büyük Türk Milleti sahip olduğu değerlere her ne koşul altında olursa olsun sahip çıkan, kardeşliği din, dil, ırk, mezhep gibi bölücü unsurlara feda etmemeye yeminli bir millettir.
       
        Bu duygu ve düşüncelerle; canlarını bu vatan, millet ve devlet uğruna feda eden, sahip olduğumuz tüm değerleri bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, İnhisarlı hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” 

Tören öğrencilerin resmi bayrak geçidi ile son buldu. Törene Kaymakam YILMAZ’ın yanı sıra, Belediye Başkanı Ayhan ÖDÜBEK, İl Genel Meclis Üyeleri, daire amirleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı…
 
İSAY2 Galeri