İlçemizdeki Öğrencilere Trafik Eğitimi Verildi
 
İlçemizde "Bu Yolda Hep Birlikteyiz" Trafik Eğitimi Projesi kapsamında öğrencilere trafik eğitimi verildi. İnhisar’daki Lise ve Ortaokul’daki öğrencilere verilen eğitimler Halk Eğitim Merkezi’nin salonunda gerçekleştirildi. Eğitim kapsamında ilçe emniyet personelleri tarafından öğrencilere Emniyet kemeri, araçta cep telefonu kullanma ve trafikte şerit ihlali hakkında sunumlar yapıldı, öğrencilere trafik kurallarına uymanın ne  kadar önemli olduğu hakkında bilgi verilip, araç kullanırken tüm yolcuların emniyet kemeri takmaları, araç kullananların kesinlikle cep telefonu kullanmamaları gerektiği hususunda hatırlatmalar yapıldı.  Ayrıca öğrencilere bu konularda hazırlanan öğretici  videolar gösterildi.
Programda bir konuşma yapan Kaymakamız Mahmut Sami YILMAZ öğrencilere seslenerek, “sevgili öğrenciler trafikte emniyet kemeri kullanımın önemini gördünüz. Amacımız emniyet kemerini gereğini sizlere öğreterek sizlerin de ailelerinizi, büyüklerinizi bu konuda uyarmanız. Kısacası Gönüllü Trafik Görevlisi olmanız. Lütfen kurallara önce bizler uyalım ardından çevremizdekilere örnek olalım. Unutmayalım trafik kuralları bizim güvenliğimiz için var.  Bu kapsamda ‘Trafikte Hep Birlikteyiz’ adlı bu projenin hepimize örnek olacağını umuyorum.” diye konuştu.
Programa Jandarma Komutanı Süleyman BATUR, Emniyet Amir Vekili Nazif BAYAN, Milli Eğitim Müdür vekili Abdurrahman BUCAK, okul müdürleri, öğretmenler ve veliler katıldı.
 
 
 
İSAY2 Galeri