02 Nisan 1985 tarihinde Şanlıurfa 'da doğdu. İlköğrenimi Muğla ilinin Milas ilçesinde, lise eğitimini Aydın 'da ,Lisans eğitimini ise Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünde tamamladı.
 
Bir süre Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığına bağlı olarak Vergi Denetmen Yardımcısı olarak görev yaptı.
2010 yılında İçişleri Bakanlığı' nca açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanıp Isparta Kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti.
Isparta İlinde Valilik stajını, Rize ili Ardeşen ilçesinde Refiklik stajını, Muş ili ve Varto ilçesinde ise Mülkiye teftiş stajını tamamladı.
Kütahya ili Domaniç ilçesinde Kaymakam Vekilliği yaptıktan sonra yurtdışı stajı için gönderildiği Amerika Birleşik Devletleri' nde bir yıl süreyle Towson Üniversitesi ' nde İngilizce dil eğitimi aldı. Amerikan kamu yönetimi üzerine çeşitli kamu kurumlarında incelemelerde bulundu. Bu dönemde aynı zamanda Washington Büyükelçiliği' nde Büyükelçilik stajını tamamladı.
Yurtdışı dönüşü sırasında Kütahya ili Hisarcık ilçesi, Kastamonu ili Bozkurt ilçesinde Kaymakam Vekili ve Osmaniye ili Sumbas ilçesinde Kaymakam olarak görev yapmış olup İngilizce bilmektedir.
 
30.11.2016 tarih ve 2016/861 sayılı müşterek kararname ile ilçemize atanan kaymakamımız evli ve bir çocuk babasıdır.